Jak to działa?

Każdy komputer na terenie CDV jest podłączony do Centralnego Wydruku (CW). Oznacza to, po wysłaniu druku na drukarki CDV wylądują one w systemie druku centralnego i będą oczekiwać na zwolnienie w dowolnej drukarce. Wydruk czeka na właściciela 48 godziny.

Sam system składa się z serwera druku oraz urządzeń wielofunkcyjnych (druk / kopia / skan). Każdy student oraz pracownik wraz z założeniem konta uczelnianego CDV otrzymuje konto druk. Może zalogować się na stronie DRUK.CDV.PL aby zarządzać swoim kontem oraz do drukarek aby korzystać z ich funkcji.

Logowanie do urządzeń możliwe jest ręcznie wpisując w panelu dotykowym dane konta uczelnianego CDV lub używając legitymacji studenckiej / pracowniczej (należy ją zbliżyć do czytnika kart w urządzeniu).

Każda drukarka ma już w sobie papier (A4 i A3). Druk oraz ksero są dla studentów płatne; dla pracowników bezpłatne (Uwaga – przełożony co miesiąc dostaje informacje o ilości wydruków swoich pracowników). Skanowanie jest za darmo – zeskanowane dokumenty wysyłane są jako załączniki do wiadomości e-mail.


14/05/2020