Sale wykładowe / zajęciowe

W każdej z sal wykładowych znajduje się komputer stacjonarny wyposażony w system operacyjny Windows 10 64bit. W skład kompletnego zestawu komputerowego w każdej sali wchodzi monitor, klawiatura, mysz oraz głośniki.

W ramach oprogramowania, na każdym komputerze jest zainstalowany:

  • pakiet narzędzi biurowych Microsoft Office 2019 (Word, Excel, Power Point),
  • program umożliwiający przeglądanie plików PDF – Acrobat Reader,
  • program do odtwarzania filmów – VLC Player,
  • program do otwierania archiwów – 7zip,
  • zestaw programów do korzystania z Internetu tj.: przeglądarka Google Chrome, Java, Flash.

UWAGA! Gdy zaistnieje konieczność użycia innych programów podczas zajęć prosimy o kontakt – it@cdv.pl.

W każdej sali znajduje się dodatkowo projektor multimedialny. Jest on zawieszony pod sufitem i na stałe podłączony do komputera stacjonarnego. Domyślnie po uruchomieniu komputera oraz projektora wyświetlona zostanie kopia obrazu widocznego na ekranie monitora.

UWAGA! Jeżeli w sali, na katedrze / biurku znajduje się dodatkowy kabel VGA lub HDMI oznacza to, że można do projektora podłączyć inne źródło obrazu (własny laptop).

* * *

Jak podłączyć własny laptop:

> podłączyć kable VGA\HDMI do złącza wyjściowego VGA\HDMI w swoim urządzeniu (ewentualnie używając przejściówek w przypadku braku takiego gniazda-można je pobrać portierni)
> w laptopie ustawić duplikowanie obrazu / ekran rozszerzony (w systemach Windows pomocny może być skrót klawiszowy [WIN]+P)
> używając pilota do projektora należy zmienić źródło (domyślnie źródło 1 jest przeznaczone dla komputera stacjonarnego) ewentualnie wybrać przycisk „search source”, aby projektor sam odnalazł inne niż pierwotne źródło (w niektórych przypadkach trzeba ręcznie wskazać źródło- VGV\HDMI)

Prosimy pamiętać, by po skończonych zajęciach odwrócić cały proces, pozostawiając sale w stanie jak ją zastaliśmy.
W razie problemów proszę kontaktować się działem IT lub portiernią CDV.

W salach przeznaczonych do wykładów (np. A001, A202, N301) dodatkowo zamontowane są głośniki, wzmacniacze oraz zestawy z mikrofonami. Mikrofony można pobrać z portierni budynku (proszę nie zapominać o bateriach oraz ewentualnie bateriach zapasowych, w przypadku gdy mikrofon będzie używany dłużej).


26/04/2021